Code -Week

Opublikowano: 2023-02-24 14:56, Numer artykułu: 64578 , Autor: M.PB

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

 

W tym roku szkolu, po raz trzeci wzięlismy udziasł w Code Week.

 

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z grup: "Krasnoludki", "Wiewiórki", "Jeżyki" i "Dzięcioły" brały udział w ogólnopolskim projekcie Cała Polska Programuje oraz w Europejskim Projekcie Code Week.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w organizowanym przez „Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej", Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Uczymy Dzieci Programować". Ogólnopolskim Tygodniu pod hasłem „Cała Polska Programuje i my też”. Wyzwanie polegało na realizacji wybranych aktywności, które dodatkowo wpisały się w Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek. 

 

Co roku udział w programie pokazuje nam, że nauka kodowania nie musi być trudna, nieciekawa czy przeprowadzana wyłącznie przed komputerem. Za nami wiele wspaniałych przygód i niesamowitych zajęć kreatywności i współpracy. Samodzielnego, jak również zespołowego i zadaniowego podchodzenia do kolejnych wyzwań. Już nie możemy doczekać się kolejnych zabaw, które czekaja na nas w październiku 2023 r.