Zajęcia otwarte w grupie Muchomorki

18 stycznia w Światowy Dzień Bałwana Muchomorki gościły na zajęciach swoich rodziców. Goście mieli okazję poobserwować dzieci podczas pracy a także wziąć udział we wspólnych zabawach.

Czytaj więcej!

Wyjście do biblioteki

19 stycznia Muchomorki uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Dzieci poznały nowe miejsce, posłuchały opowiadania o Franklinie a także samodzielnie wykonały zakładki do książek.

Czytaj więcej!

Projekt witaminki - cebula

W styczniu Muchomorki zrealizowały kolejne zadanie z projektu Witaminki. Dzieci poznały tym razem cebulę, dowiedziały się jak ona wygląda oraz dlaczego warto ją spożywać. Zrobiły także wspólnie syrop z cebuli, który mogły zabrać w słoiczkach do swoich domów. Najwięcej uśmiechów zebrała u dzieci jednak zabawa przy piosence o cebuli Celinie.

Czytaj więcej!

Świąteczne zabawy w grupie Muchomorki

Czytaj więcej!

Projekt Witaminki - ogórek

W listopadzie Muchomorki realizowały zadanie z projektu Witaminki. Dzieci zapoznały się z ogórkiem i jego wartościami zdrowotnymi. Dowiedziały się także jakie potrawy i przetwory można wykonać z tego warzywa. Samodzielnie wykonały mizerię, którą ze smakiem zjadły podczas obiadu.

Czytaj więcej!

Dzień Jeża

W listopadzie dzieci świętowały Dzień Jeża. Zdobyły przy tej okazji wiedzę na temat tych zwierząt. Dowiedziały się jak funkcjonują oraz czym się żywią. Podczas zabaw ćwiczyły umiejętności matematyczne.

Czytaj więcej!

Dzień Dyni

31 października Muchomorki obchodziły Dzień Dyni, przy okazji realizując dyniowe zadanie z projektu Witaminki. Dzieci dowiedziały się jakie potrawy można wykonać z dyni oraz poznały jej wartości odżywcze. Obejrzały ją w środku oraz próbowały wydrążyć pestki. Wykleiły także obrazek dyni plasteliną a także wykonały ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem dyni.

Czytaj więcej!

Muchomorki na spotkaniu z niezwykłymi zwierzętami

Dnia 16.10.2023 r. w naszym przedszkolu pojawiły się niezwykłe zwierzęta: alpaka i kameleon wraz ze swoją opiekunką. Mieliśmy okazję poobserwować wygląd i zachowanie tych zwierząt a także zdobyliśmy wiele informacji na ich temat. Każdy z nas karmił alpakę marchewką oraz mógł dotknąć kameleona. Wrażenia były niezapomniane.

Czytaj więcej!

Muchomorki poznają kolory jesieni

Dnia 4.10.2023 r. w naszej grupie gościła AKADEMIA MAŁYCH RĄK z zajęciem
„Kolory jesieni”. Było wiele atrakcji m. in.:
• rozpoznawanie drzew po naturalnych okazach liści, owoców, nasion i
kory drzewa
• podział drzew na liściaste i iglaste
• amatorzy drewna – korniki i lekarze drzew – dzięcioły
• praca plastyczna przestrzenna – drzewo jesienne
• jesienne zabawy
• zagadki z jesiennej szufladki
• Dekalog Miłośnika Przyrody.
W ten sposób powitaliśmy tegoroczną jesień.

Czytaj więcej!

Sałatka owocowa w grupie Muchomorki

Czytaj więcej!