Dinopark u Jagódek

W ostatnim tygodniu lutego w jagódkowej sali powstał "dinopark". W naszej sali zamieszkały prehistoryczne straszne jaszczury, które okazały się być wspaniałymi towarzyszami zajęć dydaktycznych i zabaw dowolnych.

Czytaj więcej!

"Kuchcikowo" Jak powstaje masło?

W lutym odbyło się "Kuchcikowo", na którym Jagódki podjęły się trudnego zadania zrobienia samodzielnie masła. Praca była trudna i wymagała olbrzymich pokładów energii, ale było warto i SMACZNIE!

Czytaj więcej!

Jagódki dokarmiają zwierzęta zimą

Zima to trudny czas dla zwierząt. Jagódki o tym pamiętają i cyklicznie pomagają braciom mniejszym. Dokarmiamy nie tylko ptaki, ale i bezdomne koty.

Czytaj więcej!

warsztaty badawcze pt "Woda i jej tajemnice" u Jagódek

30.01. naszą grupę odwiedziła mama Piotrusia, która przeprowadziła warsztaty badawcze pt. "Woda i jej tajemnice". Dzięki uprzejmości Pani Marty dzieci poznały właściwości wody oraz przeprowadziły eksperymenty tj.: wędrująca woda, deszcz w słoiku, kolorowe liście i dowiedziały się jak powstaje deszcz.

Czytaj więcej!

Jagódki na warsztatach świec żelowych

11.01. "Jagódki" wzięły udział w warsztatach świec żelowych. Wykonały na nich piękne prezenty dla Babć i Dziadków, które wręczyły na uroczystościach z okazji ich święta.

Czytaj więcej!

Jagódki"​ na wycieczce do Fabryki Ozdób Choinkowych

4 grudnia 2023 r. Grupa "Jagódki"​ pojechała do Gniezna odwiedzić Fabrykę Ozdób Choinkowych "Bolglass". Fabryka ta istnieje na rynku od 78 lat. Jest producentem szklanych ozdób choinkowych.
W jej ofercie są bombki własnych projektów, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Wszystkie wykonane są ręcznie przez doświadczonych rzemieślników artystycznych.
Dzieci zwiedziły fabrykę, gdzie poznały proces produkcji bombek. W ramach warsztatów każde z dzieci otrzymało dwie bombki do własnoręcznego dekorowania. Dodatkowo każdy otrzymał swoją bombkę imienną.

Czytaj więcej!

Międzynarodowy Dzień Jeża

0 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta.
Zajęcia dydaktyczne odbyły się na terenie przedszkolnego placu zabaw, gdzie Jagódki zbudowały dom dla jeżyka.

Czytaj więcej!

Kuchcikowo w listopadzie u Jagódek

Kuchcikowo w listopadzie odbyło się w dniu szczególnym: Dniu Zdrowego Jedzenia. Ich głównym bohaterem był POMIDOR. To z pomidorami dzieci bawiły się na zajęciach dydaktycznych, a następnie ugotowały zupę krem z pomidorów i ze smakiem zjadły

Czytaj więcej!

Jagódki na wycieczce do gospodarstwa edukacyjnego BabaLuda

06 listopada Jagódki odbyły wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego BabaLuda w Parowie Falęckiej, gdzie uczestniczyli w zajęciach: „Dyniowe żniwa”.

Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których znalazło się bieganie z kózkami po ich zagrodzie, karmienie osiołków, baranów, alpak i świnki. Dzieci obejrzały też domek skrzata i BabaLudy. Dużo emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe: pokonywanie toru przeszkód, slalom z toczeniem dyni, dyniowe kręgle, poszukiwanie największej dyni na polu dyniowym.

Czytaj więcej!

Pazdziernikowe urodzinki grupowe w Jagódkach

Czytaj więcej!